آموزش پرایس اکشن رایگان

آکادمی مجیدی راد در راه تحقق اهداف و رسالت خود در زمینه آموزش های رایگان، دوره آموزش پرایس اکشن Price Action را به صورت رایگان برای شما علاقه مندان به بازارهای مالی قرار داده است که از این بخش می‌توانید به محتوا آموزشی دوره پرایس اکشن دسترسی داشته باشید. این دوره رایگان بوده اما مطالب آن بسیار گران بها می‌باشد و حتما این دوره را به صورت کامل مشاهده کنید.

تعداد جلسات

13 جلسه

تعداد دانشجویان

+1000 دانشجو

آموزش پرایس اکشن

پرایس اکشن (PRICE ACTION) یکی از سبک های معاملاتی محبوب در بین معامله گران بازارهای مالی بویژه بازارهای بورس، فارکس و ارزهای دیجیتال می‌باشد که با یادگیری این روش تحلیل امکان تحلیل و پیش بینی انواع سهام، جفت ارز و ارز دیجیتال را خواهید داشت. این بخش مربوط به آموزش پرایس اکشن آکادمی مجیدی راد بوده و سعی شده است تا تمامی مباحث مربوط به پرایس اکشن را برای شما عزیزان آموزش دهد. مدرس این دوره استاد محسن مجیدی راد می‌باشند که با تجربه چندین ساله خود در بازارهای مالی ، بهترین سبک پرایس اکشن را به شما عزیزان آموزش داده اند.

دوره آموزش پرایس اکشن آکادمی مجیدی راد به تمامی مباحث پرایس اکشن اکشن از صفر تا صد پرداخته و در کنار مباحث آموزشی و تمریناتی که استاد به دانشجویان خود ارائه می‌کنند، این دوره از پشتیبانی نیز بهره مند است. قطعا یک دوره آموزش پرایس اکشن بدون داشتن پشتیبانی سود مند نبوده و باعث می‌شود تا دانشجو به صورت کامل به مباحث مربوط به پرایس اکشن مسلط نشود. در تمامی جلسات مباحث به نحوی آموزش داده شده است تا هر معامله گر با هر سطح دانشی امکان استفاده از این دوره را داشته باشد. در ادامه امکان مشاهده جلسات دوره آموزش پرایس اکشن را خواهید داشت.

مطالب دوره آموزش پرایس اکشن

دوره ‌های آموزشی آکادمی مجیدی‌راد​

آکادمی مجیدی‌راد در کنار دوره آموزش رایگان پرایس اکشن، دوره های متخصص بازارهای مالی را ارائه داده است که در این دوره‌های آموزش، شما به صورت کامل در این مباحث تبدیل به یک متخصص می‌شوید. متخصص بازارهای مالی از دید آکادمی مجیدی‌راد، فردی است که به صورت کامل به مباحث آموزش داده شده مسلط شود و با تمرینات و پشتیبانی دوره‌ها بتواند در بازارهای مالی، بویژه بازار بزرگ فارکس به موفقیت دست پیدا کند.

به جرعت می توان گفت دوره ی جامع آموزش بازارفارکس که توسط آکادمی مجیدی راد تهیه و تولید شده است یکی از کامل ترین دوره های آموزشی موجود در بین محصولات آموزشی این حوزه است.
در این دوره که حاصل ماه ها تحقیق و بررسی است سعی شده از طریق مصاحبه با کسانی که در دوره های آموزشی مختلف شرکت کرده اند موانعی که در جهت رسیدن به کسب درآمد دلاری در دیگر دوره ها وجود داشته برطرف شود و محصولی ارائه شود که شما را بصورت تضمینی به درآمد برساند.
در این دوره تمامی مهارت های مورد نیاز جهت کسب درآمد در بازار فارکس را خواهید آموخت و این اطمینان را دارید که تا زمان رسیدن به درآمد ارتباط شما با آکادمی مجیدی راد قطع نخواهد شد

اگرچه تمرکز اصلی در این دوره بر روی بازار فارکس می باشد اما با توجه به جامع بودن این دوره، شما می توانید در تمامی بازار های مالی با استفاده از این دوره به موفقیت برسید.

پرایس اکشن (Price Action) چیست؟

پرایس اکشن (Price Action) یکی از روش های محبوب برای تحلیل در بازارهای مالی بوده که معامله گران بسیاری از آن استفاده می‌کنند. پرایس اکشن اصولا توجهی به عوامل تغییرات بنیادی قیمت نداشته و تنها به گذشته و تاریخچه تغییرات قیمت در بازار توجه دارد. پرایس اکشن را تحلیل تکنیکال خالص نیز معرفی می‌کنند و دلیل آن این است که از هیچ ابزاری جانبی و اندیکاتور برای انجام تحلیل های پرایس اکشن استفاده نمی‌شود. اصولا معامله گران پرایس اکشن از اطلاعات دسته اول استفاده کرده و از ابزاری که اطلاعات مشتق شده به آنها می‌دهد استفاده نمی‌کنند. اطلاعاتی که معامله پرایس اکشن استفاده می‌کنند معمولا کمتر از 3 تا 6 ماه گذشته بازار بوده و به اطلاعات قدیمی تر معمولا توجه ندارند.
اطلاعات گرفته شده از بازار و گذشته آن شامل تغییرات قیمت و کف ها و سقف ها بوده و همچنین از نواحی حمایت و مقاومت برای این منظور استفاده می‌کنند. پرایس اکشن و الگوهای شکل گرفته در بازارهای مالی برگفته از تفکرات کلی معامله گران بوده که در بازار خود را در نمودارها نشان می‌دهند. ویژگی مهم پرایس اکشن سادگی در آن است که بدون نیاز به هیچ ابزاری امکان تحلیل را به ما می‌دهد. اغلب معامله گران پرایس اکشن به موارد دیگری همچون اخبار منتشر شده نیز توجه نداشته و تمرکز خود را صرفا بر روی تغییرات قیمت می‌گذارند. سادگی پرایس اکشن در همین موضوع بوده که یک معامله گر پرایس اکشن بدون توجه به عوامل دیگری از طریق نمودارها اقدام به تحلیل انواع سهام ها و جفت ارزها می‌کند.

 

تحلیل تکنیکال (Technical analysis) چیست؟

تحلیل تکنیکال (Technical analysis) یکی از شیوه های تحلیل در بازارهای مالی می‌باشد که از طریق حرکات گذشته بازار اقدام به تحلیل جفت ارزها، سهام ها و ارزهای دیجیتال می‌کنند. معامله گران تحلیل تکنیکال صرفا بر اساس نمودارها و الگوهای شکل گرفته در نمودارها اقدام به معامله کرده و معتقد بر این اصل هستند همه چیز در  قیمت خلاصه شده و نشان داده می‌شود. معامله گران تحلیل تکنیکال بر این باور هستند که قیمت ها در روندهای که شناسایی کرده اند حرکت کرده و بازار بر اساس گذشته خود عمل خواهد کرد. به همین منظور به صورت مداوم با بررسی گذشته بازار سعی در پیش بینی آینده را داشته و از این طریق اقدام به خرید و یا فروش در بازارهای مالی می‌کنند.
تحلیل تکنیکال در بازارهای مالی بسیار گسترده بوده و شامل انواع سبک های معاملاتی و ابزارهای مختلفی می‌باشد. به طور مثال در رابطه با ابزارهای تحلیل تکنیکال می‌توان به اندیکاتورها اشاره کرد که از طریق حجم و قیمت و اطلاعات دیگر سیگنال های خرید و فروش را صادر کرده و تحلیل را برای معامله گران آسان تر می‌کنند. البته در اینجا قصد آموزش اندیکاتورها را نداشته و صرفا توضیحی در این رابطه برای شما عزیزان قرار داده ایم.
 

نحوه استفاده از پرایس اکشن؟

برای یادگیری و استفاده از پرایس اکشن ابتدا باید راه درست یادگیری آن فرار گیرید. در بازارهای مالی روش های مختلفی برای یادگیری پرایس اکشن وجود داشته و اساتید مختلفی بر اساس استراتژی و سبک معاملاتی خود پرایس اکشن را آموزش می‌دهند. در ابتدا توصیه می‌شود تا پرایس اکشن را از این صفحه به صورت کامل فرا گرفته و پس از آن در دوره استاد مجیدی راد نحوه استفاده از پرایس اکشن را برای شما عزیزان آموزش خواهند داد. پرایس اکشن شامل الگوها و ستاپ های است که با یادگیری آن امکان استفاده از آن را در انواع بازارهای مالی خواهید داشت.
 

الگوهای پرایس اکشن (PRICE ACTION PATTERNS) چیست؟

 الگوهای پرایس اکشن (PRICE ACTION PATTERNS) یک شکل مشخص از حرکات قیمت هستند که با استفاده خطوط روند قابل شناسایی می‌شوند. به الگوهای پرایس اکشن ستاپ ، سیگنال و تریگر نیز گفته می‌شود. در پرایس اکشن مهمترین بخش آن همین الگوهای پرایس اکشن بوده که ایده و پیش بینی حرکات آینده قیمت را به معامله گر می‌دهد. نکته مهم در رابطه با الگوها و ستاپ های پرایس اکشن این است که نیازی به یادگیری تمامی این الگوها در بازارهای مالی نبوده و تنها با یادگیری و تسلط بر روی چند الگو می‌توان در مبحث پرایس اکشن به موفقیت دست پیدا کنید.
 
الگوهای پرایس اکشن در بازارهای مالی
 
الگوهای پرایس اکشن بسیار متنوع هستند و هرکدام دارای ویژگی های خاص خود بوده که باید به این موارد مسلط شوید. قطعا پس از مطالعه این موارد باید به دنبال تمرین بوده و این الگوها را در نمودارها پیدا کرده و شناسایی کنید. در اینجا به چند الگوی مهم در پرایس اکشن پرداخته و موارد مهم آن را برای شما عزیزان توضیح می‌دهیم. در دوره آموزش پرایس اکشن نیز استاد مجیدی راد به صورت کامل تر به این الگوهای پرایس اکشن پرداخته اند که امکان مشاهده آن را در دوره پرایس اکشن دارید.
 

معرفی کتاب های پرایس اکشن

  • کتاب تحلیل تکنیکال از جان مورفی: این کتاب یکی از بهترین منابع ترجمه شده در ایران در زمینه تحلیل تکنیکال و پرایس اکشن بوده و برای شروع و آموزش پرایس اکشن توصیه میشود تا این کتاب ارزشمند را مطالعه کنید. این کتاب از مباحث پایه ای تا مباحث پیشرفته تمامی این موارد مربوط به تحلیل تکنیکال و پرایس اکشن را پوشش می‌دهد.
  • کتاب نمودار شمعی ژاپنی استیو نیسون: این کتاب یکی از کتاب های محبوب و معتبر در زمینه الگوهای کندل استیک و پرایس اکشن بوده و مباحث بسیاری خوبی در این زمینه را پوشش داده است. 
  • کتاب آموزش پرایس اکشن ال بروکس: ال بروکس یکی از بزرگان و اساتید بزرگ پرایس اکشن در جهان می‌باشد که آموزش های بسیار ارزشمندی در زمینه پرایس اکشن ارائه کرده است. او به مفاهیم مهمی در این زمینه پرداخته و کتاب ارزشمندی در رابطه با پرایس اکشن ارائه کرده است.

معرفی اندیکاتورهای پرایس اکشن

هرچند یکی از مزیت های پرایس اکشن عدم نیاز به استفاده از اندیکاتورهای متاتریدر بوده اما می‌توان با استفاده از برخی اندیکاتورها ، فرایند تحلیل پرایس اکشن را سریعتر کرد. همچنین می‌توان با ترکیب برخی از اندیکاتورها با پرایس اکشن از نتیجه بهتری در تحلیل های خود برخوردار شد. از جمله اندیکاتورهای مفید در کنار پرایس اکشن می‌توان از اندیکاتورهای RSI و MACD نام برد. از اندیکاتورهای دیگری مانند ایچیموکو و مووینگ اوریج نیز می‌توان در کنار پرایس اکشن استفاده کرده و آنها را با پرایس اکشن ترکیب کرد.

مزایای پرایس اکشن چیست؟

مزیت های پرایس اکشن بسیار زیاد بوده و با توجه به اینکه شما به صورت مستقیم با قیمت در نمودارها کار می‌کنید میزان سودهی خوبی را برای شما رقم خواهد زد. این مزیت ها در تمامی بازارهای مالی مشترک بوده و با استفاده از پرایس اکشن به تمامی این مزیت ها دست پیدا خواهید کرد:

  • سادگی در یادگیری پرایس اکشن
  • بدون نیاز به استفاده از اندیکاتورها و ابزارهای دیگر
  • تحلیل سریع از طریق پرایس اکشن
  • کاهش استرس و ترس از معامله

معایب پرایس اکشن چیست؟

همان طور که می‌دانید تمامی روش های تحلیل در بازارهای مالی با وجود سود ده بودن باز هم دارای معایبی نیز بوده و نمی‌توان استراتژی و روش تحلیل 100 درصدی پیدا کرد. در اینجا قصد داریم تا برخی از معایب پرایس اکشن را برای شما عزیزان معرفی کرده و راهکار آن را نیز به طور خلاصه آموزش دهیم. قطعا آموزش پرایس اکشن نیز شامل این موارد بوده و باید به موارد گفته شد توجه داشته باشید.
  1. پایین بودن تعداد معاملات : پرایس اکشن با توجه به مواردی که داشته و باید بر اساس آن تحلیل های خود را انجام دهید، ممکن است تعداد معاملات شما به دلیل برخی از نکات کمتر شده و سیگنال خرید و فروش کمتری از پرایس اکشن دریافت کنید. اگر از پرایس اکشن در تحلیل های خود استفاده کنید قطعا مشاهده کرده اید که از برخی معاملات جا مانده و وارد معامله نشده اید. راهکار آن هرچند کامل و درست نبوده اما می‌توان منتظر همه تاییدیه ها نشده و وارد معامله شوید. البته برای تست این موضوع بهتر است آن را در حساب های دمو تست کرده و یا بر روی کاغذ معامله کنید.
  2. جا ماندن از سطوح معاملات نیز یکی از معایب پرایس اکشن بوده و معمولا در چنین حالتی معامله گران منتظر برگشت قیمت به سطح مورد نظرشان هستند. در این شرایط در برخی از اوقات که بازارهای مالی از حرکات سریع برخوردار هستند قیمت به سطح مورد نظر نرسیده و حرکت خود را انجام می‌دهد. این شرایط با اینکه موافق تحلیل ما بوده اما ما را وارد معامله نمی‌کند. راه حل این مورد نیز این است که از تایم فریم های پایین تر در جهت ورود استفاده کرده و در این محدوده ها به دنبال ورود به معامله باشید.

دلایل استفاده از پرایس اکشن

اولین دلیل یادگیری پرایس اکشن، سادگی پرایس اکشن در تمامی بازارهای مالی بوده و در کمترین زمان ممکن امکان تحلیل را به شما می‌دهد. پرایس اکشن به شما این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به استفاده از اندیکاتورهای مختلف و ابزارهای معاملاتی، تحلیل های خود را انجام داده و وابسته به ابزار خاصی نشوید. استفاده از ابزارهای جانبی مانند اندیکاتورها باعث پیچیدگی در تحلیل جفت ارزهای فارکس شده و انواع مشکلات روانشناسی معامله گری و استرس را برای شما بوجود خواهد آورد. استفاده از کندل استیک ها به تنهایی در نمودارها به کمک پرایس اکشن به شما کمک می‌کند تا به صورت مستقیم و بدون واسطه تحلیل های خود را انجام دهید. 

از جمله دلایل دیگر استفاده از پرایس اکشن به دلیل سادگی استفاده و یادگیری آن می‌باشد. یادگیری و استفاده از پرایس اکشن نسبت به دیگر روش های تحلیل بازارهای مالی بویژه فاندامنتال بسیار ساده تر بوده و اصولا نیازی به گرفتن مدارک خاص در زمینه اقتصادی وجود ندارد. دلیل دیگر استفاده از پرایس اکشن این است که این روش تحلیل به شما در صرفه جویی زمان کمک می‌کند. با توجه مولتی تایم فریم بودن پرایس اکشن شما این امکان را دارید تا با تحلیل در تایم فریم های بالاتر، وارد روندهای بزرگتر شده و زمان خود را در انجام معاملات کوچک تلف نکنید.
 

پرایس اکشن در بازار بورس تهران

با اینکه عمق بازار بورس تهران نسبت به بازار فارکس و ارزهای دیجیتال بسیار کمتر می‌باشد، با اینحال پرایس اکشن در بازار بورس تهران نیز کاربردی بوده و امکان تحلیل انواع سهام ها در بازار بورس ایران امکان پذیر می‌باشد.در بازار بورس تهران با یادگیری پرایس اکشن می‌توانید در کنار تحلیل سهام ها، شاخص بازار بورس را تحلیل کرده و بهترین نقاط ورود و خروج از بازار را شناسایی کنید. پرایس اکشن در همه بازارهای مالی کاربرد داشته و قطعا با یادگیری آن می‌توانید در بازار بورس تهران به یک تحلیل گر پرایس اکشن تبدیل شوید.

پرایس اکشن در بازار فارکس

پرایس اکشن به عنوان یکی از روش های محبوب برای تحلیل و پیش بینی جفت ارزهای فارکس شناخته می‌شود که در این بازار بسیار کاربرد داشته و امکان کسب سود از طریق پرایس اکشن در بازار فارکس بسیار زیاد است. بازار فارکس به دلیل عمق زیاد آن و حجم بالای معاملات، از تحلیل پذیری بسیار خوبی برخوردار است و از طریق تحلیل تکنیکال و پرایس اکشن امکان تحلیل جفت ارزهای فارکس وجود دارد. برای این منظور می‌توان با یادگیری پرایس اکشن، تمامی جفت ارزهای فارکس را تحلیل کرده و خرید و فروش را در فارکس انجام داد. مزیت پرایس اکشن در فارکس این است که شما نیازی به استفاده از ابزارهای دیگر برای تحلیل های خود نداشته و به راحتی با یک نمودار خالی از هرگونه ابزار امکان تحلیل را خواهید داشت.

پرایس اکشن در بازار فارکس

پرایس اکشن در بازار ارزهای دیجیتال

در بازار ارزهای دیجیتال نیز پرایس اکشن بسیار محبوب بوده و به خوبی در انواع ارزهای دیجیتال امکان استفاده از پرایس اکشن را خواهید داشت. در بازار ارزهای دیجیتال چه برای معامله و چه برای نگه داری ارزهای دیجیتال نیاز به انجام تحلیل دارید تا در بهترین قیمت، ارز مورد نیاز خود را خریداری کنید. آموزش پرایس اکشن به شما این امکان را می‌دهد تا با بررسی ارزهای مختلف در بازار کریپتو، بهترین ارزهای را انتخاب کرده و در بهترین قیمت ارز خود را خریداری کنید. پرایس اکشن محبوب ترین روش تحلیل در بازارهای ارز دیجیتال بوده و در کمترین زمان ممکن امکان تحلیل را به معامله گر بازار کریپتو خواهد داد.

استراتژی پرایس اکشن چیست؟

استراتژی پرایس اکشن شامل الگوهای قیمتی بوده که از طریق پرایس اکشن آنها را شناسایی می‌کنیم. یکی از استراتژی های محبوب پرایس اکشن استفاده از خط روند بوده که معامله گران از آن در جهت خرید و فروش استفاده می‌کنند. در این استراتژی پرایس اکشن معامله گر منتظر شکست خط روند و یا برگشت قیمت از آن می‌شود و با توجه به این دو روش اقدام به خرید و فروش سهام یا جفت ارز می‌کند. استراتژی دوم پرایس اکشن استفاده از حمایت و مقاومت می‌باشد. اغلب معامله گران با شناسایی محدوده های حمایت و مقاومت منتظر شکست این محدوده ها و یا برگشت قیمت از آن بوده که در این روش نیز تصمیم به خرید و فروش خواهند گرفت. قطعا بهترین استراتژی پرایس اکشن وجود نداشته و هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارد. با مشاهده آموزش پرایس اکشن می‌توانید استراتژی اختصاصی خود را طراحی کنید.

نحوه یادگیری پرایس اکشن

در دنیای پرایس اکشن سبک های معاملاتی بسیار متنوعی وجود داشته و هرکدام از مزایا و معایب خاص خود برخوردار است. از بین سبک های مربوط به پرایس اکشن، آکادمی مجیدی راد بهترین سبک ها و استراتژی های معاملاتی پرایس اکشن را برای شما عزیزان آماده کرده است و با تجربه چندین ساله استاد مجیدی راد در زمینه پرایس اکشن، این مطالب را برای شما عزیزان ارائه کرده است. برای این منظور می‌توانید از دوره رایگان و جامع آکادمی مجیدی راد استفاده کرده و به پرایس اکشن در بازارهای مالی مسلط شوید.

نحوه یادگیری پرایس اکشن

دانلود کتاب پرایس اکشن PDF

قطعا یادگیری پرایس اکشن به صورت تصویری و ویدئویی می‌تواند برای علاقه مندان به پرایس اکشن بهتر باشد اما برخی از کاربران مایل هستند تا دوره های آموزش پرایس اکشن را در قالب فایل PDF دریافت کنند. آموزش پرایس اکشن به صورت پی دی اف در هر جلسه از دوره آموزش پرایس اکشن برای شما عزیزان قرار داده شده است و امکان دانلود آن را دارید. برای دریافت کتاب الکترونیکی پرایس اکشن به جلسه مورد نظر رفته و بر روی دانلود PDF کلیک کنید.

دیگر آموزش های ویدیویی آکادمی مجیدی راد
پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

سوالات متداول دوره آموزش پرایس اکشن

عنوان آکاردئون
لورم ایپسوم متن ساختگی....
عنوان آکاردئون
لورم ایپسوم متن ساختگی....
عنوان آکاردئون
لورم ایپسوم متن ساختگی....
5/5 - (2 امتیاز)
سبد خرید
//
سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.
0
//