بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان

یکی از چالش های ورود به بازار فارکس، انتخاب یک بروکر مناسب می‌باشد. اغلب بروکرهای فارکس به دلیل تحریم های علیه ایران، خدمات به ایرانیان ارائه نمی‌کنند. بر همین اساس در این بخش قصد داریم تا با بررسی دقیق بروکرهای فارکس و مقایسه آنها، بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانی ها را برای شما عزیزان معرفی کنیم.

بررسی دقیق بروکرها

مقایسه بروکرها

معرفی بهترین بروکر

بهترین بروکرهای فارکس

قبل از آشنایی با بروکرهای فارکس در صورتی که با این مفهوم آشنا بوده و صرفا به دنبال بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان هستید، در این بخش لیستی از بهترین بروکرهای فارکس برای شما ایرانی های عزیز آماده کرده ایم. در این جدول برترین بروکرهای فارکس به همراه امتیاز آنها آورده شده است. همچنین اطلاعات دقیقی مانند روش های واریز و برداشت به همراه رگوله و لوریج های این بروکرها آمده است. همچنین در این جدول برای هر بروکر دکمه ای برای مشاهده آموزش آن به همراه لینک ثبت نام در بروکر فارکس آمده است که از این طریق امکان ثبت نام در بروکر مورد نظر خود را خواهید داشت.

قطعا بهترین بروکرهای فارکس نیز در برخی اوقات دارای مشکلاتی هستند که همین امر باعث می‌شود تا هیچ بروکر امتیاز کامل را دریافت نکند. اما این موضوع دلیل بر کلاه بردار بودن بروکر فارکس نبوده و تنها در برخی اوقات بروکر دچار مشکلاتی شده و یا امکانات کمتری داشته که باعث کاهش رتبه این بروکر خواهد شد. هدف اصلی آکادمی مجیدی راد در ارائه این لیست، معتبرترین و با سابقه ترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان بوده که با بررسی های چندین ساله این بروکرها، امن ترین بروکر را برای شما عزیزان رتبه بندی کرده ایم. قطعا انتخاب یک بروکر با سابقه برای ما ایرانیان در فارکس بسیار مهم بوده و با تجربه سال های گذشته که اغلب بروکرها خدمات خود را بر روی ایرانیان قطع کرده اند، باید با دقت این مورد را انتخاب کرد.

جدول بروکرهای معتبر فارکس برای ایرانیان

لطفا به این نکته دقت داشته باشید که این لیست بر اساس سابقه بروکر در گذشته بوده و تا به امروز با سابقه ای که از خود نشان داده اند، این رتبه بندی انجام شده است. آکادمی مجیدی راد سعی در بروزرسانی مداوم این جدول داشته اما در انتها این شما هستید که باید بروکر دلخواه خود را انتخاب کنید.

نام بروکرلوگوی بروکرامتیاز بروکررگولهلوریجروش واریز و برداشتپلتفرم معاملاتیآموزش بروکرحداقل واریز
آلپاریبروکر آلپاری8.2FSA ,FSC ,Financial Commission3000ریالی ، وبمانی، ارزهای دیجیتال،اسکریلمتاتریدر 4 و 5


1 دلار
آمارکتسآمارکتس8FSA ,Financial Commission1000ریال ، وبمانی، پرفکت مانی، تتر ، اسکریلمتاتریدر 4 و 5


100 دلار
اچ وای سی امبروکر اچ وای سی ام7.5FSA ,CySEC ,FCA ,CIMA ,DFSA500ریالی، پرفکت مانی، وبمانی، اسکریلمتاتریدر 4 و 5 و cTrader


100 دلار
فیبوگروپبروکر فیبوگروپ7.5FSC ,CySEC ,BVI1000ریالی، وبمانی، اسکریلمتاتریدر 4 و 5 و cTrader


1 دلار
ویندزوربروکر ویندزور7.3IFSC ,CySEC500ریالی، وبمانی، اسکریلمتاتریدر 4


100 دلار

اگر قصد معامله در فارکس دارید اولین سوالی که باید به دنبال پاسخ آن باشید، بروکر فارکس چیست می باشد. برای ورود به بازار فارکس از چه طریقی باید اقدام کرد. فارکس همانند بورس اوراق بهادار تهران دارای کارگزاری های مختلفی می‌باشد که افراد برای انجام معاملات در آن باید از طریق یک بروکر فارکس(کارگزاری) اقدام کرده و در آن ثبت نام کنند. در ادامه با مفهوم بروکر در فارکس آشنا خواهید شد.

بروکر فارکس چیست؟

ورود به بازار فارکس همانند دیگر بازارهای مالی نیازمند انتخاب و ثبت نام در یک بروکر داشته و نمی‌توان به صورت مستقیم در بازار فارکس معاملات خود را انجام داد. کارگزار یا بروکر فارکس همانند یک واسطه بین معامله گران و سیستم بین بانکی عمل کرده و تا بتوانند ارزهای مختلف را خریداری کرده و یا بفروشند. بروکرهای فارکس نرخ ارزها را از این سیستم های بانکی گرفته و بهترین نرخ را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

بروکر فارکس چیست؟

بروکرهای فارکس به شما این امکان را می‌دهند تا بتوانید به جفت ارزهای مختلف جهت خرید و فروش آنها دسترسی داشته باشید. به طور مثال می‌توانید به جفت ارز GBP/USD دسترسی داشته و آن را بخرید و در صورت حرکت روند به نفع شما، سود خود را از این جفت ارز از طریق بروکر خود بدست آورید.

انواع بروکرهای فارکس

بروکرهای فارکس نیز از انواع مختلفی برخوردار هستند که در اینجا قصد داریم تا به صورت کامل انواع بروکرهای فارکس را برای شما معرفی کنیم. به طور کلی بروکرهای فارکس در دو نوع Dealing Desk و No Dealing Desk تقسیم می‌شوند که به DD و NDD نیز معروف هستند. تفاوت این دو در نحوه سفارش گذاری بروکر بوده که در بروکرهای Dealing Desk ، کارگزار یا بروکر از روش مارکت میکر یا بازار ساز استفاده می‌کند. اما در بروکرهای No Dealing Desk بروکر با اتصال به بانک ها سفارشات مشتریان را انجام می‌دهد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

انواع بروکرهای فارکس

همان طور که گفته شد در بروکرهای No Dealing Desk بروکر از روش مارکت میکر استفاده نکرده و به دو نوع ECN و STP استفاده می‌کند. در بروکرهای که از روش مارکت میکر استفاده می‌کنند، بروکر در قالب بازار ساز عمل کرده و در واقع شما به سیستم بین بانکی متصل نمی‌شوید. در واقعا بروکرهای فعال که به ایرانیان خدمات می‌دهند و ادعا ارائه حساب ECN دارند نیز متاسفانه در واقعیت اینطور نبوده و این حساب ها نیز ECN نیستند.

اهرم یا لوریج ارائه شده از سوی بروکر فارکس

در بروکرهای فارکس یکی از خدمات کاربردی ارائه شده به مشتریان، لوریج یا اهرم می‌باشد. معامله گران از طریق اهرم در معاملات فارکس می‌توانند، سرمایه خود را از طریق آن چند برابر کرده و معاملات بزرگتری را انجام دهند. این امکان بروکر می‌تواند هم به نفع و هم به ضرر شما باشد زیرا با باز کردن معاملات بزرگ ممکن است شما دچار ضرر و زیان بزرگی شده و در زمان کم، کل سرمایه خود را از دست دهید.

بروکرهای فارکس برای افتتاح حساب و ورود به بازار فارکس، طرح های مختلفی را به شما ارائه می‌دهند که این طرح ها در قالب حساب های معاملات به شما ارائه می‌شوند. برای ایجاد این حساب های معاملات شما نیاز به سرمایه داشته و معمولا برای ایجاد یک حساب در بروکرهای فارکس به حداقل سرمایه 100 دلار نیاز دارید. البته برخی بروکرها نیز با حداقل سرمایه یک دلار نیز یک حساب واقعی جهت انجام معامله در فارکس را به شما ارائه می‌دهند.

راهکار تشخیص یک بروکر خوب در فارکس

تا اینجا با مفهوم بروکر فارکس چیست آشنا شده اید. پس از آشنا با اصطلاح بروکر فارکس باید نحوه تشخیص یک بروکر خوب را در فارکس فراگیرید. بروکرهای فارکس همانند دیگر کارگزاری های بازارهای مالی، دارای کیفیت در ارائه خدمات خود هستند. برای این منظور باید در انتخاب بروکر فارکس دقت لازم را داشته باشید تا دچار مشکل در کار با این بروکرهای نشوید. در ادامه نکاتی جهت انتخاب بروکر خوب در فارکس را به شما ارائه خواهیم داد.

یکی از مهمترین نکات برای انتخاب یک بروکر خوب، داشتن رگوله معتبر برای بروکر مورد نظر در فارکس می‎باشد. رگوله های سازمان های هستند که وظیفه اصلی آنها‌، نظارت بر روی کار بروکرهای فارکس می‌باشد. در دنیا رگوله های بسیار مختلفی مانند: NFA آمریکا، FCA انگلستان و یا CYSEC قبرس فعال هستند که از بین تمامی رگوله های سرتاسر دنیا، رگوله NFA آمریکا از اعتبار بالایی برخوردار است و قوانین سرسختانه ای برای حفاظت سرمایه معامله گران برای بروکرها قرار داده است. البته به دلیل آمریکایی بودن این سرمان،بروکرهای که تحت نظارت این رگوله هستند نمی‌توان خدماتی به مشتریان ایرانی ارائه دهند.

راهکار تشخیص یک بروکر خوب در فارکس

برای انتخاب یک بروکر در فارکس خوب برای ایرانی ها با داشتن یک رگوله مناسب می‌توانید از بروکرهای که دارای رگوله FCA انگلستان و یا CYSEC قبرس هستند استفاده کنید. این رگوله های از اعتبار بیشتری برخوردار هستند و قوانینی برای بروکرها وضع می‌کند که می‌توان به آن تا حدودی اعتماد کرد. با اینحال به دلیل وجود تحریم های مختلف برای ایران بهتر است کل سرمایه خود را در یک بروکر قرار ندهید.

روش های دیگر بررسی یک بروکر خوب در فارکس، مشاهده خدمات آن در وبسایت بروکر می‌باشد. اغلب بروکرهای فارکس، خدماتی همچون ارائه انواع جفت ارزها به مشتریان، نرم افزار متاتریدر در دو نسخه 4 و 5 و همچنین اهرم معاملات به مشتریان ارائه می‌دهند.

خدمات بروکرهای فارکس به مشتریان

 • ارائه اخبار بازار و خدمات تحقیقاتی
 • ارائه نمودارهای جفت ارزها و سهام به مشتریان
 • ارائه حساب دمو به مشتریان
 • ارائه آموزش و تمرینات به مشتریان
 • حساب های سرمایه گذاری به مشتریان

بروکرهای فارکس خدمات بسیار متنوعی را مخصوصا به معامله گران خرد ارائه می‌دهند. با ورود این بروکرها به فارکس بوده که معامله گران خرد نیز توانستند وارد بازار فارکس شده و در آن به خرید و فروش بپردازند. با ورود به بروکر ، امکان معامله در فارکس بسیار آسان شد و با یک خط اینترنت و موبایل و یا کامپیوتر، معامله گران توانستند در بازار معاملات خود را انجام دهند. در گذشته تنها بانک ها بزرگ و معامله گرانی با سرمایه بالا در فارکس فعال بودند که با ورود بروکرها، افرادی با سرمایه کم نیز توانستند در این بازار فعالیت داشته باشند.

روش های کسب درآمد از بروکرهای فارکس

اولین روش مشخص کسب درآمد از فارکس، معامله در فارکس می‌باشد. برای معامله در فارکس همان طور که گفته شد از طریق بروکرهای فارکس می‌توانید پلتفرم معاملاتی فارکس را نصب کرده و از این طریق جفت ارزها و شاخص های مختلف را خرید و فروش کنید. قبل از انجام معامله در فارکس بهتر است از طریق آموزش های آکادمی مجیدی راد، آموزش رایگان فارکس را مشاهده کنید.

روش دوم کسب درآمد از بروکرهای فارکس، ثبت نام به عنوان IB بروکر فارکس می‌باشد. در این روش شما به عنوان نماینده بروکر مورد نظر، با معرفی معامله گران از طریق لینک اختصاصی خود می‌توانید کسب درآمد کنید. البته کسب درآمد از طریق IB فارکس دارای شرایط خاصی می‌باشد که از طریق لینک زیر به صورت کامل می‌توانید این موارد را مطالعه کنید.

امیدواریم از توضیحات داده شده در مورد بروکرهای فارکس استفاده کرده اید. اگر سوالی در مورد بروکرهای فارکس دارید خوشحال می‌شویم در بخش نظرات این صفحه در خدمت شما عزیزان باشیم.

در لیستی که در ادامه گفته خواهد شد، ترتیب معرفی بروکرهای فارکس، معیار بهترین بروکر فارکس نیست و همچنین به دلیل تحریم های که برای برخی بروکرها وجود دارد امکان معرفی بروکرهای که ایرانیان تحریم کرده اند نداریم. دلیل عدم معرفی نیز به دلیل ممنوعیت ثبت نام ایرانی ها در این بروکرها می‌باشد و دلیلی برای معرفی این بروکرها وجود ندارد. در لیست ارائه شده به عنوان بهترین بروکرهای فارکس معیار تجربه تا به امروز کار با این بروکرها بوده و تایید آینده کاری این بروکرها نیست.

بروکر آلپاری alpari

یکی از قدیمی ترین بروکرهای فارکس که خدمات خود را به مشتریان خود ارائه می‌دهد، بروکر آلپاری است که به مشتریان ایرانی نیز خدمات می‌دهد. این بروکر برخلاف بروکرهای دیگر که در زمان اجرای تحریم های آمریکا، خدمات به مشتریان ایرانی را مسدود کردند، این بروکر همچنان به مشتریان ایرانی خدمات ارائه می‌دهد. یکی از معیارهای بروکر معتبر برای آلپاری، ۲۳ سال فعالیت این بروکر بوده و سال های زیادی است که به مشتریان ایرانی خدمات می‌دهد.

بروکر آلپاری

خدمات بروکر آلپاری Alpari

 • انواع حساب های معاملاتی
 • حساب های سرمایه گذاری PAMM
 • مسابقات معامله گری در فارکس
 • ارائه تحلیل بازار فارکس
 • حساب های آموزشی
 • سیگنال های معاملاتی فارکس

از معیارهای دیگر معتبر بودن بروکر آلپاری می‌توان به رگوله های این بروکر اشاره کرد. آلپاری از رگوله های مختلفی برخوردار است که می‌توانید با وارد به سایت بروکر آلپاری در پایین صفحه آن ، رگوله های آلپاری را مشاهده کنید. با پرسش و پاسخ از افراد با تجربه در بازار فارکس نیز که با بروکر آلپاری کار کرده اند نیز می‌توانید به اطمینان مناسب برای معامله در این بروکر دست پیدا کنید.

نقاط قوت و ضعف بروکر Alpari

 • ۲۵۰ ابزار معاملاتی
 • داشتن حساب های ECN
 • اهرم معاملاتی تا ۱:۳۰۰۰
 • سابقه بالا در ارائه خدمات
 • ضعف: اسپردهای نسبتا بالا
 • سابقه ورشکستگی در اروپا و آمریکا

اگر نیازی به آموزش ثبت نام و کار با بروکر آلپاری دارید، آکادمی مجیدی راد در یک آموزش کامل نحوه کار با بروکر آلپاری را به شما آموزش داده است.

بروکر HYCM فارکس

بروکر HYCM نیز از جمله بروکرهای است که به ایرانیان نیز خدمات خود را ارائه می‌دهد. این بروکر نیز چندین سال است که به ایرانیان خدمات ارائه می‌کند و در حال حاضر از پشتیبان فارسی زبان نیز برخوردار است. البته برخی اوقات پشتیبانی فارسی زبان این بروکر از پشتیبانی خوبی برخوردار نبود که در حال حاضر با مشاهدات و بررسی های انجام شده، پشتیبان فارسی زبان بروکر HYCM فعال می‌باشد.

این بروکر نیز به دلیل سابقه و داشتن رگوله های معتبر، جزء بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان قرار می‌گیرد. با ورود به سایت بروکر HYCM می‌توانید زبان خود را از بالا صفحه انتخاب کرده و به بخش فارسی زبان این بروکر هدایت شوید. در بخش فارسی زبان این بروکر می‌توانید از بخش ثبت نام و ورود، به بخش پنل کاربری خود در این بروکر وارد شده و حساب معاملات خود را ایجاد کنید.

بروکر hycm

خدمات بروکر HYCM

 • حساب های معاملاتی
 • آموزش و وبینار برای فارسی زبانان
 • پشتیبانی فارسی زبان
 • متاتریدر نسخه ۴ و ۵

نقاط قوت و ضعف بروکر HYCM

 • پشتیبانی فارسی زبان
 • ۳۰۰ ابزار معاملاتی
 • دارای رگوله های معتبر
 • ضعف: عدم امکان معامله اسکلپ در حساب های استاندارد و فیکس

بروکر آمارکتس AMakrets

بروکر آمارکتس نیز یکی از بهترین بروکرهای فارکس می‌باشد که بخش فارسی زبان داشته و به ایرانیان خدمات خود ارائه می‌دهد. طبق گفته آمارکتس، این بروکر از سال 2007 کار خود را شروع کرده است و خدمات مختلفی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. این بروکر دارای رگوله FSA بوده و جوایز مختلفی را بهترین بروکر فارکس دریافت کرده است. این بروکر به دلیل داشتن پشتیبان فعال خود، در بین معامله گران ایرانی محبوب می‌باشد و معامله گران ایرانی بسیاری دارد.

آمارکتس در کنار داشتن پشتیبانی قوی فارسی زبان، طرح بیمه حساب معامله‌گران تا ۲۰ هزار یورو را دارد که به معامله گران کمک می‌کند تا با اطمینان بیشتری در این بروکر فعالیت کنند. اگر به طور کلی بخواهیم بروکر آمارکتس را معرفی کنیم، این بروکر یک مناسب برای ایرانیان است که مایل به داشتن پشتیبانی فارسی زبان قوی هستند و علاقه مند به طرح تشویقی در بروکرهای فارکس هستند.

بروکر AMakrets

خدمات بروکر آمارکتس AMakrets

 • حساب های معاملاتی متنوع
 • آموزش و وبینارهای تحلیلی
 • حساب های سرمایه گذاری

نقاط قوت و ضعف آمارکتس AMakrets

 • بیمه حساب های معامله گران
 • امکان برداشت ریالی
 • پشتیبانی فارسی زبان
 • ضعف: عدم ارائه حساب Cent

بهترین بروکرهای فارسی زبان فارسی

در اینجا چند بروکر که جزء بهترین بروکرهای فارکس هستند، معرفی شد. البته این بروکرها را می‌توان بهترین بروکرهای دانست که به ایرانی ها خدمات ارائه می‌دهند. قطعا بروکرهای معتبرتری از این بروکر ها وجود دارند اما متاسفانه خدماتی به معامله گران ایرانی ارائه نداده و به اجبار، این لیست را به عنوان بهترین بروکرهای فارکس معرفی می‌کنیم.

اگر تجربه ای خوب یا بد با بروکرهای فارکس داشته و در این بروکرهای فعال هستید، خوشحال می‌شویم تا از طریق بخش نظرات همین صفحه، تجربیات خود را در مورد بروکرهای فارکس ارسال کنید.

عنوان آکاردئون
لورم ایپسوم متن ساختگی....
عنوان آکاردئون
لورم ایپسوم متن ساختگی....
عنوان آکاردئون
لورم ایپسوم متن ساختگی....
5/5 - (4 امتیاز)

9 Comments

Join the discussion and tell us your opinion.

دیدگاهتان را بنویسید

5/5 - (4 امتیاز)
سبد خرید
//
سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.
0
//